SVITKO A ĎALŠÍ ŠPORTOVCI BAVILI JASNÚ

NA RED BULL ZJAZDE NA DORAZ                                                                             

DRUHÁ ZASTÁVKA AKCIE PRINIESLA KOPEC ZÁBAVY. SÚČASŤOU BOL AJ ŠTEVO SVITKO, ZUZKA VRÁBLOVÁ, KUBO ŠIARNIK A ĎALŠÍ.

Hromadný zjazd so štartom v štýle šprintu „Le Mans“ pretekov s názvom Red Bull Zjazd na doraz priniesol poriadnu dávku zábavy do najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku. Druhá zastávka z trojdielnej série netradičných pretekov prilákala okrem stovky nadšencov zimných športov aj slovenských profesionálnych športovcov. Tí museli zabojovať s traťou, ktorá pozostávala zo 100-metrového hromadného šprintu a následného viac ako 3 000-metrového zjazdu až do cieľa.

Víťazmi sa stali medzi mužmi lyžiar Adam Hanák a snowboardista Marek Kríž, a medzi ženami rovnako ako na Donovaloch – Martina Staroňová a Eva Hanicová. „Mne sa tu podarilo vyhrať aj v roku 2013. Teraz by som chcela ísť aj na poslednú zastávku do Lomnice, ale zase to bude iba „for fun“. Vymyslím nejaký kostým a prídeme sa zabaviť. O nič viac nejde,“ komentovala Staroňová.

DO TRETICE VŠETKO JASNÉ

Pre stredisko Jasná Nízke Tatry nie je toto podujatie žiadnou novinkou. Dve edície sa tu konali už v roku 2013 a 2014. Podobne ako pred týždňom na Donovaloch, aj tentokrát akciu okorenila snehová nádielka a silný vietor, ktoré poobede vystriedali azúrovú oblohu.

PIATA SÚŤAŽNÁ KATEGÓRIA BOLA NABITÁ

Výhru si odniesli domov nie len víťazi každej zo štyroch rýchlostných kategórií. Počas série pretekov Red Bull Zjazd na doraz sa cení aj najbláznivejší štýl! Porotcovia Peter „Expl0ited“ Altof  a Miroslav Bača sa okrem zábavného dobrodružstva na snehu zhostili aj náročnej úlohy, ktorou bolo vyhodnotenie najlepšieho kostýmu celého podujatia.

Miroslav Bača: „Prvýkrát som sa postavil na štartovú čiaru nejakých pretekov a musím povedať, že najlepší pocit bol, keď ľudia okolo trate tlieskali, tešili sa a povzbudzovali. Všetko ostatné už bolo na mojich stehnách, ale to nič nemení na tom, že akcia to bola úplne perfektná.“

VYMENIL MOTORKU ZA LYŽE

Ešte nedávno pretekal na svojej 13. Rely Dakar a o dva týždne na to sa už postavil na štart spolu s ostatnými nadšencami zimných športov. Štefan Svitko vo voľnom čase rád vybehne na skialpy, a preto si tento rýchly zimný zjazd nemohol nechať ujsť! „Neviem koľký som skončil, no bola to zábava. Mal som adrenalín ako na pretekoch, takže ak to pôjde, o týždeň chcem prísť aj do Tatier,“ sľúbil.

Aby Števo dobehol borcov, ako je napríklad skialpový reprezentant Jakub Šiarnik, ktorý skončil druhý, bude ešte musieť potrénovať, ale rozhodne sa za svoj výkon hanbiť nemusel. „Skialp nie je iba o výšľapoch, ale aj o zjazdoch, čo je možno v porovnaní s borcami tu moja slabina, takže takáto hecovačka mi padla vhod. Do tréningu mi to maximálne pasovalo,“ zhodnotil Jakub.

Výborný výsledok – 3. priečku – si pripísala 6-násobná majsterka sveta vo wakeskatingu, Zuzka Vráblová, a odreagovať sa prišiel aj paraglajdista Juraj Koreň.

POSLEDNÝ ZJAZD PRED NAMI

Prvé dve zastávky série sú aktuálne za nami a čaká nás ešte posledné tohtoročné podujatie Red Bull Zjazd na doraz v Tatranskej Lomnici. Účastníci sa môžu stále prihlásiť a užiť si kombináciu zimnej zábavy a adrenalínu opäť – už 5. februára 2022.

Registráciu na túto udalosť nájdete na redbull.sk/zjazdnadoraz, kde je pripravená aj veľká fotogaléria a video obsah z predošlých zastávok. Registrácia je záväzná a neprenosná, pričom registrovať sa môžu iba osoby staršie ako 16 rokov. Ten, kto je mladší ako 18 rokov, musí mať podpísaný súhlas o účasti od svojho zákonného zástupcu.

Všetky informácie týkajúce sa aktuálne platných hygienických opatrení nájdete TU.

TOTO SÚ KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

Tu sú top 3 pretekári v každej kategórii. Celú výsledkovú listinu si môžete pozrieť TU.

Snowboard ženy:

  • Eva Hanicová (5:31:230), 2. Soňa Kršňáková (8:00:390), 3. Zuzana Vráblová (8:36:430)

Snowboard muži:

  • Marek Kríž (5:44:670), 2. Michal Molčan (5:50:400), 3. Samuel Lukačko (5:50:880)

Lyže ženy:

  • Martina Staroňová (4:34:060), 2. Zuzana Vojteková (5:37:620)

Lyže muži:

  • Adam Hanák (3:59:270), Jakub Šiarnik (3:59:880), Adnrej Dobrík (4:01:700)

 

@redbullsk #redbullzjazdnadoraz

Zdieľajte článok na sociálne siete