Red Bull 400 aj tento rok

Najťažších 400 metrov vo vašom živote si zabehnete vo Vysokých Tatrách 10. septembra

Milovníci výziev, zvýšte pozornosť! Red Bull 400, bežecké preteky, na ktorých vybiehate na legendárny skokanský mostík na Štrbskom Plese, sú späť. Poďte si v sobotu 10. septembra 2022 otestovať svoje limity na najstrmší tatranský výbeh. Bude to najťažších 400 metrov vo vašom živote.

Registrácia na krátku, ale poriadne intenzívnu bežeckú výzvu roka je otvorená začiatkom mesiaca júl. Zapojiť sa môžu jednotlivci aj štafetové tímy a všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete na webe redbull.sk/400.

EXTRÉMNY BEH, IKONICKÁ LOKALITA

Piata slovenská edícia pretekov Red Bull 400 dá odhodlaným účastníkom znova zabrať. Veľký skokanský mostík je stále rovnako strmý a vo výške 1346 m n. m. aj tento rok sa chystá poriadne vytrápiť všetkých účastníkov. Od štartu na jeho vrchol je to síce iba 400 metrov, no rovinku si užijete len v úvodnej časti trate. Po nej vás už čaká iba stúpanie. Pre lepšiu predstavu, to stúpanie absolvujete na vrchol 40-poschodovej budovy. Pulzová frekvencia sa vám vyšplhá zo 70 úderov za minútu na 200, nohy oťažejú pod 10-násobkom bežného objemu kyseliny mliečnej a vy otestuje vlastné odhodlanie aj chuť bežať na vrchol mostíka. Keď sa však vyšplháte až hore, ten pocit bude rozhodne stáť za to. A k nemu ešte dostanete ako bonus aj jeden z najlepších výhľadov na Štrbské Pleso.

Bude to tatransky náročné. Bude to zážitkové. Bežať budete na ikonický mostík z roku 1966, ktorý už celé roky dotvára nezameniteľnú panorámu Štrbského Plesa. A k tomu ešte poriadne preveríte svoju kondičku. Miesta na štarte limitované, tak veľmi neváhajte a sledujte www.redbull.sk/400.

RED BULL 400 NA SLOVENSKU

Red Bull 400 je svetová séria najťažších behov na strmých skokanských mostíkoch. Lokality, v ktorých sa preteky organizujú, podliehajú jedinému pravidlu – „štyristovka“ sa môže uskutočniť iba na kopcoch určených k skokom na lyžiach, alebo na samotných výškových skokanských mostíkoch. V roku 2018 sa premiérovo podarilo preteky priniesť aj do Vysokých Tatier a tento rok sa akcia vracia na rovnaké miesto už po piatykrát. Na Štrbské Pleso, na veľký mostík (s označením HS 136), ktorý bol pred príchodom pretekov Red Bull 400 naposledy využitý počas lyžiarskej freestyle súťaže v roku 2003.

Foto: Matúš Zeták

Zdieľajte článok na sociálne siete