Disneyho Mickey Mouse: toto ste o ňom možno nevedeli!

Najprv bol šťastný králik a až potom myška

Predtým, než Walt Disney priviedol na filmové plátna myšku Mickey Mouse, pracoval s postavičkou, ktorá sa volá Oswald the Lucky Rabbit. V spore s obchodným partnerom v Universale však Disney stratil na Oswalda práva, a hoci ho táto strata bolela, motivovala ho k vytvoreniu ešte roztomilejšej myšky. Ak sa pozriete na tieto dve postavy, môžete vidieť ohromnú podobnosť – tvárička s typickým vykrojením pre čelo, obrovské uši, veľké oči a oblečené rovnaké krátke nohavice. Pokrvné puto sa tu poprieť nedá.

Mickey Mouse sa na začiatku volal Mortimer Mouse

Mickey Mouse sa na začiatku volal Mortimer Mouse

K premenovaniu na Mickey Mouse naviedla Walta Disneyho jeho manželka Lillien Disney, ktorá si myslela, že meno Mortimer nie je dosť chytľavé a pre podarenú myšku znie trošku snobsky. Touto zmenou sa zaslúžila o spoluvytvorenie perfektnej značky.

Prvé slová myšiaka boli ‚hot dogy‘

Mickey Mouse sa vo svojich prvých ôsmich filmoch smial, rehotal, pišťal, ale až do deviateho filmu publiku neukázal, že vie hovoriť aj riadne slová. Ukázal to až v „The Karnival Kid“ z roku 1929, kde zrazu v prvej minúte a dvadsiatej siedmej sekunde zvolá „hot dogyyyy!“

 

Biele rukavičky neboli módnym doplnkom

Od začiatku ho vídať v jeho ikonických šortkách. Lenže biele rukavice mu tvorcovia začali obliekať až neskôr, a to z jednoduchého dôvodu – v čierno-bielom filme pomáhajú rozlíšiť jeho ruky od zvyšku tela. Prvýkrát tak urobili vo filme „The Opry House“ z roku 1929.  Štúdiá zakrátko súhlasili s pridaním rukavíc k väčšine postáv.

Prvý farebný diel zostal v šuplíku

Rok 1932 bol pre Mickeyho veľkým míľnikom, pretože to bolo jeho prvé vystúpenie vo farebnom filme. Animovaný farebný film bol objednaný na 5. slávnostné odovzdávanie Oscarov, ale, žiaľ, nebol nikdy zverejnený. „The Band Concert“, ktorý nasledoval, je teda oficiálnym Mickeyho prvým farebným filmom. Bol vydaný v roku 1935 a bol vyhlásený za tretí najväčší kreslený film v histórii.

Tvár, ktorá garantuje predaj

Mickey Mouse zostal dodnes jednou z najuznávanejších a najobľúbenejších

kreslených postavičiek, a preto nie je prekvapujúce vidieť, ako sa neustále vracia. Raz je to vďaka stále populárnym komiksom, inokedy moderným detským TV seriálom, hračkám, či, dokonca, módnym odevom. Jeho ambasádorom sa dnes už môže stať naozaj každý, drahí módni dizajnéri, ako aj bežne dostupné reťazce a značky.

Vďaka sviežim a aktuálne dostupným kúskom sa sem zaradila aktuálne aj obuvnícka jednotka DEICHMANN – plátenné tenisky so vkusným detailom sme našli exkluzívne v jeho internetovom obchode www.deichmann.com. Čo poviete? Roztomilé, že!

Zdieľajte článok na sociálne siete