Klasika …alebo 40 rokov s Elánom

Slovenská populárna hudba sa ocitla vo veku dospelosti. To, čo spočiatku v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vznikalo v mládežníckych kluboch a neskôr dobilo srdcia fanúšikov hudobných skupín a spevákov, má za sebou niekoľko desiatok rokov úspešného pôsobenia nielen na koncertoch, ale aj v televízii a vo filme. V archívoch, ale aj v pamäti mladých ľudí, ktorí po rokoch dospeli sa uchovali hity svojej mladosti. A o tom je aj pripravovaný koncert venovaný tvorbe jedného z trojice členov skupiny Elán, Jána Baláža.

Ján BALÁŽ, gitarista, spevák a skladateľ, člen slávnej skupiny ELÁN, sa v  roku 2021 dožíva 70 rokov/24.8.1951/. Jeho priatelia sa rozhodli usporiadať pri tejto príležitosti gala koncert za účasti gratulantov. Prichádzajú nielen zo sféry hudby, ale aj divadla, filmu, tanečného umenia a spoločenského života, kde jeho meno rezonuje po desaťročia. Sú zárukou, že aj v roku 2022 dostanú priaznivci slovenskej populárnej hudby darček naplnený spomienkami a dobrou hudbou.

Gala koncert bude pozostávať z vystúpení známych slovenských a českých spevákov a skupín naprieč generáciami, ktorí na pódiu originálnym spôsobom prednesú pesničky hudobníka, skladateľa a speváka Jána Baláža. Okrem známych pesničiek skupiny Elán zaznejú aj skladby, ktoré autor pripravil pre iných spevákov skupiny, ale aj filmové a televízne projekty. Gratulanti zo Slovenska a Česka svoje vystúpenia doplnia aj hitmi z vlastnej tvorby. Mega koncert bude obohatený vizuálnou show, ktorá bude šľahačkou na narodeninovej torte. Bude to jednoducho KLASIKA!

Projekt budú mať v rukách tvorcovia, ktorý za ostatné roky dostatočne preukázali svoje schopnosti pri organizovaní podobných podujatí. Je to trojica so zvučnými menami. Jozef Šuhajda, Ľubo Belák a agentúra Eratos, s.r.o.. Každý z nich, ale aj spolu majú za sebou roky úspešnej práce. Spomenieme len projekty ktoré sa zároveň objavili aj na televíznych obrazovkách slovenských televízií. Rozsiahly cyklus Slovenský bigbít, koncert Kamil Peteraj 70 – V slepých uličkách, LÝRA 50 – Mám rozprávkový domJán Lehotský 70Ľuboš Zeman 70 – Chlapčenský úsmev . Za profesionálnej podpory producentskej spoločnosti TOPFEST/ERATOS,s.r.o. sa podarilo zrealizovať náročné  podujatia, ktoré sa svojimi umeleckými, ale aj technickými kvalitami dajú len málo porovnať s tým, čo prináša domáca koncertná a televízna tvorba.

Tvorcovia koncertu ponúkajú RTVS spoluprácu pri tvorbe a realizácii podujatia. Koncert by sa mal podľa predbežných úvah uskutočniť v dňa 24.5.2022 v bratislavskej INCHEBA Aréne, priestoroch  ktoré sú vhodné na tento typ predstavenia sa stretnú slovenskí a českí interpreti populárnej hudby, Jožo Ráž , Marta Jandová, Olympic, Pepa Vojtek, Mária Čírová a ďalší a naživo predvedú originálne interpretácie známych pesničiek Janka Baláža. Dramaturgia podujatia pripraví dvojhodinový koncert, kde sa na dvoch pódiách vystriedajú sólisti a hudobné skupiny.

Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal a Predpredaj.

Zdieľajte článok na sociálne siete