Red Bull Urban Buly vráti hokej späť do ulíc

Do ulíc nemieri len hokej, ale aj poriadny nával nostalgie!

Pamätáte na časy, kedy ste po návrate zo školy hodili školskú tašku do kúta, vzali hokejku a utekali na ihrisko zahrať si s partiou hokejbal? Tak práve o tento príval nostalgie a endorfínov sa postará Red Bull Urban Buly. Hokejbalový turnaj, v ktorom si zmerajú sily 3 na 3 bez brankára.

Turnaj bude mať svoju slovenskú premiéru už 25. júna v Košiciach a následne sa kvalifikačné zápasy odohrajú 2. júla v Banskej Bystrici a 3. júla v Bratislave. Najlepšie tímy sa po štyroch kvalifikáciách popasujú o titul víťaza v národnom finále v Trenčíne. Registrácia na kvalifikačné turnaje je spustená a nájdete ju na redbull.sk/urbanbuly. Do každého turnaja môže nastúpiť 64 tímov, tak neváhaj a chyť sebe a svojmu tímu miesto ešte dnes. Tým, čo sa chcú skutočne vrátiť v čase, odporúčame vyzvať do turnaja aj starých súperov!

Tenisky, hokejka a loptička naplnená vodou

Nič viac nebudú účastníci na betónovom pľaci potrebovať. Jeden z najpopulárnejších kolektívnych športov na svete sa vracia tam, kam patrí. Red Bull Urban Buly je jedinečný turnaj, v ktorom sa trojčlenné tímy stretnú počas národného finále v Trenčíne. Na turnaj sa už teší aj Boris Oravec, štvornásobný majster sveta v hokejbale.

„Rád spomínam na časy, keď sme museli zbíjať bránky z dreva a sito museli robiť z vreca od zemiakov. Práve tieto spomienky sú jedným z dôvodov, pre ktorý sa teším na Red Bull Urban Buly. Verím, že to bude výborná akcia plná zábavy, napätia a súťaživosti. Výsledok v tejto hre nie je nikdy jasný,“ komentujte turnaj Boris Oravec.

„Už teraz ale viem, že pôjde o akciu, ktorá na Slovensku nemá obdobu. Každý, kto už v živote držal hokejku v ruke, si môže vyskladať svoj tím, prísť si s kamarátmi zahrať len tak pre radosť a zažiť turnajovú atmosféru. Je absolútne jedno, kto vyhrá či prehrá. Na konci dňa pôjde skôr o skvelý pocit, že sme toho mohli byť spoločne súčasťou,“ dodáva.

Jednoduché pravidlá

Tak ako kedysi, tak ani dnes nebudú zápasy Red Bull Urban Buly zaťažené záplavou pravidiel. Na ihrisku veľkosti 20x 10 metrov sa proti sebe postavia dva tímy. Tie môžu mať najviac päť členov, pričom v jednej chvíli na ihrisku môžu byť vždy iba traja hráči. Žiadne chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč bude mať iba hokejku. A, samozrejme, zápal pre víťazstvo. Počas dvoch päťminútových polčasov hraných na klasický hrubý čas sa účastníci budú snažiť dostať tenisovú loptičku naplnenú vodou do súperovej bránky, ktorú na rozdiel od klasického hokeja nestráži žiaden gólman. Alebo?

Kvalifikačné zápasy a národné finále

Košice, sobota 25. 6. 2022

Banská Bystrica, sobota 2. 7. 2022

Bratislava, nedeľa 3. 7. 2022

Najlepších 12 tímov sa stretne na finále v Trenčíne v sobotu 16. 7. 2022.

Ste lepší divák než hráč? Na turnaji privítame radi aj všetkých nadšených fanúšikov. Tak neváhajte a poznačte si Red Bull Urban Buly do vašich kalendárov ešte dnes.

Pre čo najčerstvejšie informácie nie len o Red Bull Urban Buly sledujte @redbullsk na InstagrameTikToku.

Zdieľajte článok na sociálne siete